Polityka publiczna nowe spojrzenie
Polityka publiczna                                                                              nowe spojrzenie

Prawo Newtona

 

 

Moje zachodnie doświadczenia są dla większości przeszkodą w normalnym dialogu. Codziennie spotykam się z zarzutami zdrady ojczyzny, wymądrzania się z pozycji "uciekiniera z rzeczywistości"  Nie uciekłem, Zostałem do tego zmuszony w 1984 roku. Kocham ten kraj i jestem patriotą, ale....

 

Moja rzeczywistość to nauka i ciężka praca w normalnych demokracjach przez ponad 30 lat i 10-cioletnia próba dostosowania moich doświadczeń w warunkach polskich. Doszedłem do wniosku że winę za taki stan, ponoszą ...sami polacy.

 

Kluczem do sukcesu jest: Spójność poglądów, jedność w działaniu, solidarność w Narodzie, Wszystkie te cechy, kumulują się w  trzecim prawie Newtona  Każda akcja wywołuje równą jej i przeciwnie skierowaną reakcję.

W ujemnym ma się rozumieć znaczeniu.

 

Cechy dodatnie są jednak naszym rodakom nieprzypisane.

 

Gdy tylko znajdzie się ktoś, kto ma dobry program, natychmiast pojawia się trzech którzy zrobią wszystko aby się ...wykopyrtnął :-)  To dygresja odnośnie zjawiska Kukiza.

 

Pamiętamy dobrze ( i ci starsi) powiedzenie Urbana " Rząd się sam wyżywi" Nie dodał on jednak że kosztem Waszym !  To był rok 1981.

 

Co zmieniło się przez 34 lata?  Ano nic. Rząd dalej dobrze się odrżywia i bawi.

A ty?

 

Znam rzeczywistość i problemy nie gorzej niż sami mieszkańcy. Mam po prostu skalę porównawczą !

 

Znam sytuacje 40-to letniej kobiety opiekującej się niepełnosprawnym bratem. Żyje w oficynie beż łazienki i toalety. Z ofertami pracy od 3.50 do 5 zł.  70 lat po wojnie ! i 26 lat po odzyskaniu niepodległości ??

 

Na prosty zabieg laryngologiczny trzeba czekać dwa lata !

Na usuniecie dziecku migdalka, 16 miesięcy !

Kolejka do kardiologa ....18 miesięcy !

itd...itp

 

Więc człowieku obudż się i korzystaj z doświadczeń innych !

 

Walczyłeś o demokrację to z niej korzystaj !  Chodż na wybory, wybieraj swojego kandydata i ....wymagaj! Płać należne podatki i  ...bierz czynny udział w kontroli swojego kandydata. To Twój obowiązek. Twoja bierność to przyzwolenie dla arogancji władzy. 

 

To Ty za pomocą Radnego, Posła i Senatora, powinieneś rządzić w tym kraju !

To jest swego rodzaju kontrakt ! z którego musi się rozliczyć przed Tobą.

To Ty mu płacisz ze swojej kieszeni - płacąc podatki !

 

 

Dlaczego więc tak trudno zmusić rząd do współpracy?  Bo polacy to bierny naród. Potrzeba Nam zmian. Potrzeba Kukiza, Adriana Zandberga. Przy odpowiedniej kontroli społeczeństwa, mogą być wartościowymi politykami. Istnieje potrzba nowych, młodych ludzi w polityce. Bo innej alternatywy nie widzę. Istnieje potrzeba zmiany kursu. Uaktualnienia Konstytucji. Kontroli działania sądów i ...adwokatów. 

 

 

Tak, bo aktualnie w Polsce nie ma polityków na miarę czasu lecz zbyt wielu post komuniśtów, których nikt nie potrafił rozliczyć ze słów Jerzego Urbana. Nie może być tak, by jawnie działali w polityce ludzie mający swoje "korzenie" w PRL-u (wielu polityków PiS'u)  Posród tych co powinni kontrolować przestrzeganie Konstytucji, jest zbyt dużo tych, co Konstytucję łamią. 

 

Czy wyjdzie nam to na dobre? Nie ! Ale ktoś musi zatrząść tym bagnem polskim. Żeby zbudować nowy fundament, należy zburzyć stary ! Wyższy fundament.

 

Czy w demokracji mają szanse istnieć jeszcze sytuacje tego typu?  Nie bądz obojętny nawet wtedy gdy sprawa nie dotyczy Ciebie bezpośrednio!

 

 

 

 

 

 

 


Twoj problem, moja sprawa

Napisz do nas.

Każdy komentarz mile widziany pod warunkiem użycia imienia i nazwiska. Merytoryczne teksty będą  publikowane w dziale komentarzy.

Polityka publiczna

E-mail: szkutnik51@gmail.com

Print Print | Sitemap
Copyright - Szkutnik