Polityka publiczna nowe spojrzenie
Polityka publiczna                                                                              nowe spojrzenie

Z anonimowymi tchórzami nie dyskutujemy...

można przeczytać na stronach Wspólnoty samorządowej GRYF XXI.

 

 

Nie jestem tchurzem, nie jestem anonimowy. Jestem tylko zniesmaczony biernością społeczną. Wszystkie pisma i teksty są mojego autorstwa i biorę pełną odpowiedzialność za ich treść.

Kiedyś napisałem trochę za dużo na "jedynie słusznym" forum i mnie usunięto. Tak widocznie ktoś chciał. Szkoda mi tylko nerwów Radnego K. fajny chłop tylko dawał się wciągać w tą brudną grę. A wspominam o tym bo to już 5 lat minęło a ONI są coraz bardziej perfekcyjni. Resztę proszę poczytać w wątku na Wirtualnych Policach.

[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« dnia: Maj 14, 2010, 14:05:26 »

Sesja nadzwyczajna - misternie przygotowana prowokacja. Pisząc w którymś wątku, zadałem pytanie chyba radnemu Tokarczykowi - ile czasu koalicja poświęca czasu na przygotowanie walki z opozycją. Pytanie pozostało oczywiście bez odpowiedzi. Miałem okazje uczestniczyć po raz pierwszy w Sesji Rady Gminy Police i to NADZWYCZAJNEJ !
Nadzwyczajnej z kilku powodów.

1. Ponieważ była nadzwyczajna.
2. Nadzwyczajnie została przygotowana i zmanipulowana.
3. Nadzwyczajnie się zakończyła.

Koalicja Gryfa i PiS-u dołożyła starań aby ta sesja była nadzwyczajną. Opuszczałem sale czerwony ze wstydu. Choć w moim wieku nie zdarza się to często, tym razem się wstydziłem. Wstydziłem się za aktorów tego "przedstawienia" Nie jestem zwolennikiem tej formy prezentacji lub może inaczej nie tej prezentacji na którą oczekiwałem. Oczekiwałem na prezentacje Komisji Rewizyjnej na ekranie sali obrad. Prezentacji tej zapobiegła postawa Przewodniczącego Rady. W mowie wstępnej, zawarte już były sugestie świadczące o przygotowanym scenariuszu. Udzielenie głosu jako pierwszemu innemu radnemu, mimo iż radny Kardziejonek uczynił to wyraźnie jako pierwszy, dowodzi manipulacji. Sesja została natychmiast storpedowana wnioskiem formalnym o wykluczenie pierwszego punktu z obrad sesji.
Resztę zobaczycie w TV lub klipach internetowych.

Czynię wyjątek w ocenie zasad postępowania. Tym razem wzburzenie radnego Kardziejonka uważam za usprawiedliwione ! Samo przygotowanie scenariusza i skuteczne zablokowanie prezentacji to objawy świadomego łamania zasad demokracji. Z dokumentów zaprezentowanych po burzliwym zakończeniu sesji, wynika zupełnie coś innego niż zaprezentował to Przewodniczący Król. I oby ocena moja się nie potwierdziła. W innym przypadku, koalicja Gryf - PiS wystawi sobie bardzo negatywną ocenę - lub inaczej "strzał we własne kolano"
Czas chyba zweryfikować wieloletnie rządy Gryfa. Rozumiem że bronią się przed zarzutami niegospodarności. Jednak stosowanie " ciosów poniżej pasa" w tym konkretnym przypadku szkodzi interesom mieszkańców Gminy.

Domyślam się że misternie przygotowana strategia ma na celu usunięcie radnego Kardziejonka jako przewodniczącego Komisji Rewizyjnej i skierowaniu sprawy na " inne tory". Dziwi mnie także fakt tak "służebnego" oddania się niektórych radnych, manipulacjom duetu Diakun-Pisański. Wszak to służba dla społeczeństwa. NIE koalicji.

Janusz Zdanowicz

P.S. 
Służba czy służebność. Opisując zalety Gryfa XXI w dziale Folwark Gryflandia, na moich stronach, specjalnie pozostawiłem znak zapytania pod hasłem - Postawa służby. 
Bo Gryf nie tworzy takich haseł bez celu. Tylko na razie nie mam wytłumaczenia racjonalnego. Ale do czasu... Znam reguły gry.

To było w roku 2010.  Jak wygląda sytuacja dzisiaj? Ano tak.

 

Skład Komisji Rewizyjnej na dzień dzisiejszy. Czy jestem wróżką?

 

 
1.     Gaweł Wiesław  - GryfXXI
2.     Kołacki Zygmunt - GryfXXI
3.     Kosiorkiewicz Władysław   - GryfXXI
4.     Olejarnik Halina  - Z-ca Przewodniczącego  -  GryfXXI
5.     Rogowski Andrzej  - Przewodniczący   - GryfXXI
 
W dalszej części arogancji politycznej Stowarzyszenia GryfXXI, można wyczytać coś takiego:
  • "Są w naszej Gminie ludzie, którzy prawdopodobnie chcieliby zarządzać nią jak prywatnym folwarkiem. Swój szacunek do prawa okazują już teraz: nie potrzebują zezwoleń na wycinanie drzew, nie potrzebują umów na pobór wody z miejskiej sieci wodociągowej.
  • Są w naszej Gminie ludzie, którzy chcąc zdobyć władzę sięgają po najobrzydliwsze środki.
  • Jaką gwarancję sprawiedliwego podziału pieniędzy publicznych dają ludzie, którzy swój wizerunek tworzą obrzucając błotem innych i nie przedstawiają żadnych merytorycznych argumentów? Intencje anonimowych ?opluwaczy? powinny być ostrzeżeniem dla Wyborców.
  • Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Gminy Police są wystarczająco rozsądni, aby nie pozwolić sobą manipulować, a to właśnie próbują robić niektórzy kontrkandydaci Gryfa XXI."
  •  
  • To tyle stowarzyszenie GryfXXI w kuriozalnym oświadczeniu ! Obrońcy przyrody !

 

A teraz ja, Janusz Zdanowicz. Zniesmaczony obywatel Polski.

 

Rozumiem tok rozumowania Pana Burmistrza Diakuna. W Gryflandii nie może być innych folwarków !!

 

Jedynie przeraża mnie fakt, że osoby obdarzone zaufaniem społecznym działają niezgodnie z prawem ! Nagonka i horendalne kary wymierzone krytykantowi działań psełdo-samorządowców, mają polityczne podstawy a kary wymierzane były niezgodnie z prawem polskim !!  Ale Gryflandia ma swoje prawa.

Kary za nielegalną wycinkę drzew są niezgodne z konstytucją. Trybunał Konstytuacyjny wydał wyrok. 

Trybunał Konstytucyjny uznał za niekonstytucyjne nakładanie obowiązkowej kary pieniężnej za wycinkę drzew i krzewów przez właścicieli nieruchomości, bez pozwolenia. 

 

Czy Radny K. odzyskał pieniądze? czy prawo nie powinno być równe dla wszystkich obywateli? czy śmieciarze z gminy Police są poza prawem?  Oglądaj ...Solą w oku...

 

Czy masz obywatelu jakiś problem.....

....coś mi w tym obrazie nie pasuje !

Ach, już wiem. Radny był szefem Komisji Infrastruktury Komunalnej, Rozwoju i Ekologii.  Jak długo ma Pan zamiar studiować prawo....

 

• art. 21 ust. 1 i art. 64 ust. 1 i 3 Konstytucji RP przez ograniczenie prawa do dysponowania nieruchomością i jej zagospodarowania nieproporcjonalnie do celów koniecznych dla zapewnienia racjonalnej gospodarki przestrzennej oraz ponad usprawiedliwione potrzeby publiczne, a w konsekwencji nadużycie władztwa planistycznego gminy.

Napisz do nas.

Każdy komentarz mile widziany pod warunkiem użycia imienia i nazwiska. Merytoryczne teksty będą  publikowane w dziale komentarzy.

Polityka publiczna

E-mail: szkutnik51@gmail.com

Print Print | Sitemap
Copyright - Szkutnik